• Inredningar för
    medicinska krav

    Rationell funktion, hygien och
    ergonomi

  • Funktionell design

    Uppfyller dagens medicinska och
    hygieniska krav

  • Unika funktioner

    Exempel ur vårt produktsortiment:
    skarvlösa lådor med skräddarsydda
    insatser

  • Unika funktioner

    Exempel ur vårt produktsortiment:
    manuell kanylborttagare med
    skyddshylsa

  • Unika funktioner

    Exempel ur vårt produktsortiment:
    klaffskåp med brickbord

  • Ergonomi i praktiken

    Exempel ur vårt produktsortiment:
    rullhurts med låsbara framhjul

  • Ergonomi i praktiken

    Exempel ur vårt produktsortiment:
    databord med höj- och sänkbar bänk

  • Ergonomi i praktiken

    Exempel ur vårt produktsortiment:
    ställbar datorarm ger total flexibilitet

  • Ergonomi i praktiken

    Receptioner som tillfredställer dina
    ergonomiska och funktionella krav

Medarbetare

  • mats hveren

    Mats Hverén
    Produktion & försäljning
    specialinredningar
    Tel +46 (0)8-544 44 161
    Mobil +46 (0)70-575 10 10
    mats@dandent.se

  • susanne hveren

    Susanne Hverén Brick
    Försäljning inredningar
    och
    tillbehör. Leverans-
    samordning.

    Tel +46 (0)8-544 44 163
    Mobil +46 (0)70-667 00 20
    susanne@dandent.se

  • peter  hveren

    Peter Hverén
    Försäljning inredningar
    Tel +46 (0)8-544 44 162
    Mobil +46 (0)70-667 00 10
    peter@dandent.se

  • Björn Lättman

    Björn Lättman
    Försäljning inredningar
    Tel +46 (0)8-544 44 168
    Mobil +46 (0)70-667 00 30
    bjorn@dandent.se

  • mikael karlsson

    Mikael Karlsson
    Försäljning & montage, Västra Götaland
    Tel +46 (0)8-55 10 68 96
    Mobil +46 (0)70-666 87 26
    mikael@dandent.se

  • lennart hveren

    Lennart Hverén
    Entreprenör
    Tel +46 (0)8-544 44 166
    Mobil +46 (0)70-696 10 10
    lennart@dandent.se

  • Fredrik Rekke

    Fredrik Rekke
    Berednings- och
    produktions
    anvarig
    dentalinredningar

    Tel +46 (0)8-544 44 165
    Mobil +46 (0)70-667 19 10
    fredrik@dandent.se

  • Helena Blomqvist

    Helena Blomqvist
    Administration
    Tel +46 (0)8-544 44 169
    helena@dandent.se

  • patrik hveren

    Patrik Hverén
    Ansvarig produktion
    datormöbler
    och Danylen
    Tel +46 (0)8-544 44 167
    Mobil +46 (0)70-696 24 44
    patrik@dandent.se

  • katarina engstrom

    Katarina Andersson
    Reception, ordermottagning, fraktbokning
    Tel +46 (0)8-544 44 164
    katarina@dandent.se

  • harry

    Harry
    Kundmottagare
    harry@dandent.se

Dandent Snickeri 50 år 19665 - 2015